Josera, Almanya’nın Odenwald bölgesinden bir aile şirketidir. 75 yıldır seçkin hayvan maması konusunda uzmandır.

Bizim en önemli önceliğimiz hayvan sağlığı. Seçkin kalitede ve sabit fiyatlar uzmanlık alanımız. Daha da önemlisi biz insanlar, hayvanlar ve çevre hakkındaki sorumluluklarımızın farkındayız.

Kullanılan hem çiğ maddeler hem de ince malzemeler dikkatli ve titiz bir şekilde test edilir. Gıda kimyagerleri, biyologlar ve laboratuvar çalışanlarımız her zaman mükemmel ürün kalitesine ulaşmak için hepberaber çalışır.

Yerleşkemizin yerel tren hattına olan bağlantısı sayesinde yılda 3.200 kamyon taşımacılığından kurtulmuş oluyoruz, bu bizi hem trafik hem çevre açısından rahatlatmaktadır.

Kalite Güvencesi;
Eylemlerimiz, çevremizdeki dünyaya ve gelecek nesillere olan bağlılığımızı sürekli olarak göstermektedir. Ürünlerimizi yenilenebilir kaynaklardan yeşil elektrik kullanarak çevre dostu bir şekilde üretiyoruz. Kleinheubah’daki yüksek raflı depomuz dahi sürdürebilir ham maddelerdendir: Tam otomatik sistem çelik değil ahşaptan üretiliyor. Konu ürün paketlemeye geldiğinde de sürdürülebilirliğe büyük önem veriyoruz. Ürünlerimizi çevreye duyarlı kağıtlar ve geri dönüşebilen polietilen ambalajlar ile piyasaya sürüyoruz.

Çok sevdiğimiz hayvanlarımız için yalnızca en iyisi;
Köpek mamalarımız için yalnızca yüksek kaliteli ve doğal malzemeleri kullanıyoruz. Genetiği değiştirilmiş içerik maddelerinin kullanılmasından sakınıyoruz ve ürünlerimize hiçbir zaman buğday, soya, suni renkler, tatlar veya koruyucular eklemiyoruz. Ürünlerimizde bulunan et, yalnızca insan tüketimine uygun hayvanlardan elde edilmektedir.

Tüm malzemeler kullanılmadan önce özenle kendi laboratuvarlarımızda analiz edilir. Ürünümüzün son hali ayrıca her hayvan için birinci sınıf ürün kalitesini garanti edebilmemiz için düzenli olarak en sıkı kalite kontrollerine tabi tutulmaktadır.

Kural olarak uzak durduklarımız;
• Ürünlerimizi geliştirirken hayvanlar üzerinde test yapmak
• Şeker ve süt ürünleri
• Buğday ve soya
• Yapay renk ve koruyucular
• Genetiği ile oynanmış maddeler

MAS PET GIDA

Mas Pet Gıda can dostlarımız kedi ve köpeklerin, sağlıklı, kaliteli ve aynı zamanda lezzetli beslenme gereksinimlerini karşılayabilmek amacı ile kuruldu.

Sevdiğimiz can dostlarımız ile daha sağlıklı ve uzun yıllar beraber olmak her hayvanseverin en büyük arzusudur. Beslenmedeki önemli ayrıntılar bu yolda çok fayda sağlayacaktır.

Net olan bir şey var ki “bağırsaklar vücudun ikinci beyni” dir ve can dostlarımızı doyurmak ayrı, sağlıklı beslemek ayrı kavramlardır. Biz bunun bilincindeyiz.

Uzun yıllar boyunca sayısını dahi hatırlayamayacağım kadar çok kimsesiz hayvana ebeveyn olmuş bir birey olarak sektörü yakından gözlemleme fırsatım oldu. Üzülerek belirtmeliyim ki son yıllarda hızla gelişen pet sektörü suistimallere çok açık.

Bu suistimallere dur diyebilmek, hem hali hazırda ebeveyni olduğum çok sayıdaki dostum hem de sizler ve değerli dostlarınız adına sağlıklı, kaliteli ve lezzetli bir mama arayışına girdim. Uzun araştırmalarım sonucu ürünlerinde buğday, soya ve en önemlisi GDO teknolojisi asla kullanmayan Avrupa’nın pet maması sektöründe lider firması, Almanya’nın en çok satan mama üreticisi Josera ile tanıştım.

Ve Josera artık Türkiye de.


Uzm.Dr. Mehmet Gökdemir